Cze 192014
 

 

 

 

 

 

Rajd Polski, zaraz po słynnym klasyku Rajdzie Monte Carlo, jest drugim najstarszym rajdem na świecie. Jest to również jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń sportowych organizowanych w Polsce.

W 2013 roku Lotos 70 Rajd Polski został rozegrany w randze Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy, Polski i Litwy.

Rajd wygrała polska załoga debiutująca samochodem Ford Fiesta R5 Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran wyprzedzając o niespełna 24 sekundy francuzów Bryana Bouffier i Xaviera Panseri jadących Peugeotem 207 S2000. Trzecie miejsce ze stratą już prawie półtorej minuty zajęli Jan Kopecký i Pavel Dresler jadący Skodą Fabią S2000. Rajdu nie ukończył Robert Kubica, który po sześciu OS-ach zajmował drugą pozycję. Na ostatnim sobotnim OS-ie urwał koło, udało mu się co prawda z dużą stratą dojechać do mety odcinka ale na trzech kołach nie był w stanie dotrzeć do parku serwisowego.

Po rajdzie Kajetan Kajetanowicz został wyróżniony nagrodą przyznawaną po każdej eliminacji, zdobył trofeum Colin McRae ERC Flat Out Trophy.

Źródło: wikipedia.pl rajdpolski.pl

 

[posts-to-page display_sequence=title,date,author,content link_title=true show_author=false show_content=false show_comment_count=false show_categories=false show_date=false show_tags=false image_size=”300×300″ show_separator=false category=”70-rajd-polski” limit=200]

© 2014, Daniel Chojecki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.